marka-tescil-sorgulama

Türk Patent ve Marka Kurumuna müracaat etmek isteyen firmaların akıllarına ilk gelen soru marka tescili sorgulama işleminin nasıl yapılacağıdır. Marka Tescil süreçlerinin her aşamasında müşterilerinin daima yanında olan Çözüm Patent marka tescili sorgulama işleminin ayrıntılarını sizler için derledi. Bu yazımızda marka tescili sorgulama işlemlerinin neden önemli olduğunu ve nasıl yapılacağını araştırdık.

Marka Tescili
Marka Tescili ve süreçleri ile ilgili bilgi almak için içeriğimizi okuyarak bilgi alabilirsiniz.

İçeriği İncele

Tescil işlemi yapılarak hukuki haklarını koruma altına almak istediğiniz bir markanız varsa yapmanız gereken ilk işlemlerden biri Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından yetki verilmiş marka vekilleri aracılığıyla sorgulama yapmak olacaktır.

Marka Tescili Sorgulama işlemlerinizi marka tescil vekilleri aracılığıyla hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. İşlemlere başlamadan önce benzerlerinin olup olmadığı marka vekilleri aracılığıyla anahtar kelimeler girilerek yapılacak aramalarda ortaya çıkacaktır. Tüm bu süreçlerde her zaman yanınızda olan çözüm patent sağladığı destekle marka tescili sorgulamasını ve marka tescil işlemlerinizi sağlıklı ve güvenilir adımlarla gerçekleştirmektedir.

marka-sorgulama

Çözüm Patent’in alanında yetkin uzmanları aracılığıyla marka tescili sorgulamanızı anında yapabilir ve tescil işlemleri esnasında herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmazsınız. Marka tescil sorgulama işleminin yapılması için öncelikle markanın dikkat çeken farklılıklarının belirtilmesi gerekmektedir. Daha sonra markanın hangi hizmet sınıfına dâhil olduğu net bir şekilde bilinmelidir. Bu marka tescili sorgulamasının sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır.

Barkod Numarası
Barkod Numarası ve Barkodlarla ilgili her türlü işlem hakkında bilgi almak için butona tıklayınız.

cozumbarkod.com

Marka Tescil Sorgulama İşlemi Araştırması

Marka tescili sorgulama işlemi bu açıdan değerlendirildiğinde Türk Patent ve Marka Kurumuna yeni marka başvurusu yapılmadan önce gerçekleşmesi gereken hazırlık sürecidir. Bu süreçte Marka Tescili Sorgulaması yapılırken marka sınıflarına göre marka isimlerinin araştırılması gerekmektedir.

marka-tescil-sorgulama

Çözüm Patent aracılığıyla yapacağınız marka tescili sorgulama işlemiyle benzer markaların risk analizini yaparak tescil işlemi sırasında bir engel oluşturup oluşturmadığı belirlenecektir. Marka tescil işlemi benzerlik durumlarının kontrol edildiği araştırma işlemidir. Bu marka tescili sorgulama işlemiyle marka tescil sürecinizin sağlıklı ve daha kısa sürede bitmesi anlamına gelmektedir. Bu sayede hem markanızı daha erken tescillemiş olursunuz hem de hukuki anlamda çıkacak sorunları önceden önlemiş olursunuz. Sizde aklınıza takılan her soruyu alanında uzman ekiplerimize sarabilirsiniz.

Yorumlar devre dışı.