marka-tescil-siniflari

Uluslar arası literatürde marka tescil işlemi yapmak isteyen her firmanın bağlı olduğu sektöre karşılık gelen bir nace kodu ve bu koda bağlı olan bir hizmet sınıfı vardır. Marka Tescil Sınıfları incelenmeden tescil işlemlerine başlanılması tescil sürecinin sekteye uğramasına neden olabilir. Çözüm Patent olarak marka tescili sınıfları ile ilgili tüm işlemler hakkında bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Marka Tescili
Marka Tescili ve süreçleri ile ilgili bilgi almak için içeriğimizi okuyarak bilgi alabilirsiniz.

İçeriği İncele

Ürün ve hizmet sınıfı olarak Marka Tescili Sınıfları ikiye ayrılmış durumdadır. Marka Tescili Sınıflarından ürün sınıfları 34 hizmet sınıfları 11 maddeden oluşmaktadır. Tescil sınıfları ise alt kategorilere ayrılmış durumdadır.

Marka Tescil Sınıflarının ayrıldığı kategoriler uluslar arası sistemde nace kodları olarak geçmektedir. 45 sınıftan oluşan Marka Tescili Sınıfları mal ve hizmet olarak iki kısımda kategorileşme vardır.  Mallar ve hizmetler olarak ikiye ayrılan Marka Tescili Sınıflarında mallar kısmında 34 hizmetler kısmında 11 sınıf bulunmaktadır. Marka Tescili Sınıfları incelendiği zaman mallar kategorisinde üretim sektörleri vardır. 45. sınıfa kadar olan kategoride ise hizmet sektörleri vardır.

Barkod Numarası
Barkod Numarası ve Barkodlarla ilgili her türlü işlem hakkında bilgi almak için butona tıklayınız.

cozumbarkod.com

Türk Patent Marka Kurumu ve Marka Tescil Sınıfları

Marka Tescili Sınıfları Türk Patent ve Marka Kurumuna tescil işlemi başvurusu yaparken gereklidir. Marka tescil sınıfı seçilirken mevcut hizmet ve malların dışında gelecekte de planlanan mal ve hizmetler açısından seçim yapılmalıdır. Üstelik tescil süreçlerinin sağlıklı ilerlemesi açısında da dikkatle incelenmesi gerekmektedir.

Dünya Fikir Mülkiyet Teşkilatı tarafından yayımlanan nice kodlarının son baskıları Türk Patent ve Marka Kurumunun resmi internet sitesinde de yayımlanmaktadır. Marka Tescil Sınıfları ile ilgili  Dünya Fikir Mülkiyet Teşkilatı listelerine https://www.wipo.int/classifications/nice/nclpub/en/fr/ linkinden ulaşılabilir.

marka-tescil-siniflari

Çözüm Patent olarak yıllardır  binlerce farklı sektördeki firmalara sağladığımız desteklerle Marka Tescil işlemlerini titizlikle yürütüyoruz. Marka Tescil Sınıfları da tescil işlemlerinin sağlıklı gerçekleştirilmesi için titizlikle gerçekleşmesi gereken bir seçimdir. Bu hususta Çözüm Patentin alanında uzman yetkililerden bilgi alabilir ve Marka Tescil Sınıfları ve marka tescil işlemleri ile ilgili işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Yorumlar devre dışı.