ulusal-patent-tescil-sureclerinde-basvuruya-hazirlik-asamasi

Ulusal patent tescil süreçlerinde başvuruya hazırlık aşaması aşağıdaki adımları içerebilir:

  • Ürün veya buluşun tanımlanması: Başvuru yapılacak ürün veya buluşun açık ve detaylı bir şekilde tanımlanması gerekir.

  • Patent araştırması: Başvurulan ürün veya buluşun benzeri ürünlerle karşılaştırılması ve mevcut patentlerin incelenmesi gerekir.

  • Açıklama hazırlama: Ürün veya buluşun nasıl çalıştığı, hangi problemi çözdüğü ve benzeri ürünlerle farkı hakkında ayrıntılı bir açıklama yazılması gerekir.

  • Resim, şematik vb. gerekli belgelerin hazırlanması: Başvuruya ilişkin resim, şematik, diagram vb. gerekli belgeler hazırlanmalıdır.

  • Patent danışmanı veya avukatın kullanılması: Patent başvuru sürecinin detaylı ve yasal yönleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler patent danışmanı veya avukatı kullanabilirler.

ulusal-patent-tescil-sureclerinde-basvuruya-hazirlik-asamasi

Patent almak istediğiniz bir buluşunuz varsa Türk Patent ve Marka Kurumu aracılığıyla patent tescil işlemlerini yaptırmak istiyorsanız başvuru öncesi yapmanız gereken bir akım hazırlıklar vardır. Türkiye içerisinde Ulusal patent tescil süreçlerinde başvuruya hazırlık aşaması ve süreçleri ile ilgili sizlere Çözüm Patent olarak hizmet sunuyoruz. Alanında uzman yetkililerimizle bu aşamaları güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz

Patent Tescili
Patent Tescili ve süreçleri ile ilgili bilgi almak için içeriğimizi okuyarak bilgi alabilirsiniz.

İçeriği İncele

Bir ülkenin yetkili patent kurumuna başvuru yaparak patent tescili alırız. Patent tescil işlemi bu başvuru ile resmiyet kazanır. Bu ulusal patent tescil süreçlerindeki ilk adımdır. Fakat bu başvurudan önce Ulusal patent tescil süreçlerinde başvuruya hazırlık aşamalarının titizlikle gerçekleştirilmesi ve gerekli evrakların toplanması gerekmektedir. Başvuruda yetkili olan kurum Türk Patent ve Marka Kurumudur. Tescil sürecinin başlaması ve olumlu sonuçlanması için ulusal patent tescil süreçlerinde başvuruya hazırlık aşamalarının yetkili kişilerce yapılması önemlidir.

Patent hangi ülkede tescil edilmişse tescil belgesi o ülkede geçerli olmaktadır. Ulusal patent tescil süreçlerinde başvuruya hazırlık aşamaları bu nedenle ilgili ülkenin yetkili kuruluşunun istediği belgelerin detaylı hazırlanmasıyla gerçekleşmektedir. Başvuru yapılmadan önce ulusal patent tescil süreçlerinde başvuruya hazırlık aşamaları aşağıdaki gibi takip edilmektedir:

Barkod Numarası
Barkod Numarası ve Barkodlarla ilgili her türlü işlem hakkında bilgi almak için butona tıklayınız.

cozumbarkod.com

Ulusal Patent Tescil Süreçlerinde Başvuruya Hazırlık Aşamaları İçin Gerekli Belgeler

Ulusal patent tescil süreçlerinde başvuruya hazırlık aşaması sürecinde ilk olarak tarifname hazırlanır. Bu dosyada buluşu açıklayan detaylı bir tarifname yer alır. Dosyaya buluşun korunmak istenilen özellikleri eklenir.  Hangi alanda kullanılacaksa o alan ile ilgili özet bilgiler verilir. Dosyaya buluşun ve buluşu oluşturan parçaların fotoğraf ve çizimleri varsa eklenir. Ulusal patent tescil süreçlerinde başvuruya hazırlık aşamalarından bir diğeri de başvuru sahibinin kimlik bilgilerini yer aldığı dosyanın hazırlanmasıdır. Hazırlık aşamaları bu istenilen belge ve bilgilerin hazırlanmasıyla son bulur.

Alanında yıllardır hizmet veren Çözüm Patent olarak ulusal patent tescil süreçlerinde başvuruya hazırlık aşamalarında da yanınızdayız. Siz de patent tescil iş ve işlemleriniz ile ilgili alanında yetkili uzmanlarımıza danışabilirsiniz. İnternet sitemiz inceleyip referanslarımıza göz atabilirsiniz.

Yorumlar devre dışı.