patent-tescil-sorgulama

Patent Tescil Sorgulama işleminin anlamı buluşunuzun daha önce patent alıp almadığının sorgulanmasıdır.  Bu sayede tescil işlemi daha hızlıca neticelendirilir.

Patentini almak istediğiniz bir buluşunuz veya yenilik getireceğini düşündüğünüz bir inovasyon ürününüz var. Hukuki olarak hem ürününüzü koruma altına almak hem de farklı sebeplerden dolayı ürününüz ve sizin hakkınızda taklit suçlaması yapılmasını istemiyorsanız Patent Tescili yapmanız gerekmektedir. Tescil işlemlerine başlamadan önce ise Patent Tescil Sorgulama işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Patent Tescili
Patent Tescili ve süreçleri ile ilgili bilgi almak için içeriğimizi okuyarak bilgi alabilirsiniz.

İçeriği İncele

Öncelikle bilmeniz gereken en önemli detay Patent Tescil Sorgulama işleminin bir patent tescil uzmanıyla yapmanız gerçeğidir. Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından yetki verilmiş patent uzmanları yardımıyla sorgulama işlemi sağlıklı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilir.

Çözüm Patent uzmanları Patent Tescili Sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirirken buluşunuzla aynı ya da benzer unsurları barındırabilecek bütün patentlerin sorgulamalarını detaylıca gerçekleştirir. Aksi bir surumda tescil işleminiz iptal edilebilir veya işlem süresi itirazlar nedeniyle uzayabilir.

Barkod Numarası
Barkod Numarası ve Barkodlarla ilgili her türlü işlem hakkında bilgi almak için butona tıklayınız.

cozumbarkod.com

Patent Tescil Sorgulama İşlemi Yapılmasının Avantajı Nedir?

Buluş sahibinin Patent Tescil işlemlerinde olumlu bir sonuç alması Patent Tescili Sorgulama işlemlerinde detaylı sorgulamalar yapılmasına bağlıdır. Patent Tescili Sorgulama işleminde ilk önce patenti alınmak istenen buluşun özgünlüğü tespit edilir.

Başvuru öncesi Patent Tescili Sorgulama işleminin yapılması birçok avantaj sağlar. Patent Tescil sorgulama işlemi yapmanın en büyük avantajı başvuru sürecini kısaltmasıdır. Süreç hızlı sonuçlanır. Buluşun özgünlüğü Patent Tescili Sorgulama işlemi ile tespit edilir. Özgünlük noktasında yaşanan olumsuzluk önceden tespit edilerek buluşa yeni bir yön vermek için Patent Tescili Sorgulama işlemi yapılmalıdır.

patent-tescil-sorgulama-nasil-yapilir

Patent Tescili sorgulama işlemi patent uzmanları tarafından yapılmalıdır. Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından açılan bir portal üzerinden aktif patentler görüntülenebilir. Bu işlemi kurum tarafından yetkilendirilmiş Çözüm Patent uzmanları aracılığı ile yapmanız işlemlerinizin ve Patent Tescili Sorgulama süreçlerinizin daha sağlıklı ilerlemesini sağlamaktadır. Patent Tescili Sorgulama iş ve işlemleri ile ilgili aklınıza takılan her tülü soruyu gönül rahatlığıyla alanında uzman danışmanlarımıza sorabilirsiniz.

Yorumlar devre dışı.