barkod-tescil-sorgulama

Barkod Nedir?

Bir ürünün tüm bilgilerinin ben nereden ve lirli sembollerle ifade edildiği sisteme Barkod denir. Bu yazımızda Barkod tescil sorgulama nasıl ve nereden yapılacağını anlattık. Çözüm Patent olarak Barkod Tescil ve Barkod Tescil Sorgulama işlemlerinde de bir tık uzağınızda ve tüm süreç boyunca yanınızdayız.

Barkod Tescili
Barkod Tescili ve süreçleri ile ilgili bilgi almak için içeriğimizi okuyarak bilgi alabilirsiniz.

İçeriği İncele

Barkod tescil kısaca, Türkiye Odalar Borsalar Birliği tarafından ticaret alanındaki şirketlere ve kurumlara verilen tescil belgesidir. Tescil işlemi sonucu alınan belge ile birlikte şirket ve kurumlar daha kolay iş takibi yapabilir. Böylece ürün güvenliği ile bilgi teyitlerini daha kolay gerçekleştirir. Bu belgenin alınması ile ilgili başvuru yapılmadan önce bilinmesi gereken birkaç detay vardır. Barkod tescili sorgulaması nasıl yapılır sorusundan önce tescil işlemi yapılabilmesi için ilgili firmanın Türkiye Ticaret Odasına veya Esnaf ve Sanatkârlar Odası’na kayıtlı olması gerektiği bilinmelidir. Türkiye Odalar Borsalar Birliği tarafından verilen tescil belgesini almadan önce Barkod tescili sorgulamasının yapılması gerekmektedir.

Barkod Numarası
Barkod Numarası ve Barkodlarla ilgili her türlü işlem hakkında bilgi almak için butona tıklayınız.

cozumbarkod.com

Barkod tescil işlemi ile ürünleriniz bir kimlik kazanmaktadır. Bu sayede tüketiciler ürünlerin bütün üretim aşamalarını öğrenebilmektedir. Ürünü üreten firmaya ulaşmak isteyenlerde bu numaraları e devlet üzerinden sorgulatarak ilgili firmaya rahatlıkla ulaşabilir. Ticari firmalarda ürünlerin üreticileri ile bu sayede daha rahat iletişim kurabilmektedir. Küresel ticaret ürün numarası olarak ifade edilen barkod numarası GS1 tarafından geliştirilmiştir. Merkezi Brüksel’de bulunan GS1 kuruluşunca geliştirilen barkod standardı EAN/UCC standartlarıdır.

barkod tescil sorgulama

Barkod Tescil Sorgulama İşlemi

Barkod tescili sorgulaması GS1 Küresel lokasyon numarası kullanılarak yapılmaktadır. Bu sayede kullanılacak olab barkod numarasının ve ürününüze ait kişisel bir kimlik olması sağlanmaktadır.  Uluslar arası geçerliliği olan barkod numarası ile ilgili Barkod tescil sorgulaması işlemlerinizi profesyonel ekiplerimizden destek alarak gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz. Barkod tescil sorgulama ve tescil işlemlerinizi Çözüm Patent olarak anında çözüme kavuşturuyoruz. Barkod tescil sorgulaması yapılması birkaç açıdan sizi avantajlı duruma getirmektedir. Bunlardan biri ürün hizmet sınıfınıza ait doğru barkodlama işlemini yapmış olacaksınız. İkincisi ise ürününüze numara alırken kullanılmış barkod numaralarını görmüş olacaksınız.

Yorumlar devre dışı.